Okresní rada AŠSK Trutnov

Okresní rada AŠSK Trutnov

34 školních sportovních klubů s 548 členy

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 12/2023

Číslo 12/2023 - PDF | eBook
Všechna čísla (40)

Nedali jsme gól ze hry, a přesto jsme krajské kolo v kopané vyhráli

29. 10. 2021
Foto: Nedali jsme gól ze hry, a přesto jsme krajské kolo v kopané vyhráli

Ve středu 20. října 2021 se uskutečnilo krajské finále středních škol v kopané o Pohár MŠMT na hřišti ASK Blansko. Překvapivým, ale zaslouženým vítězem se stalo družstvo Gymnázia Dr. Karla Polesného Znojmo, i když na tento turnaj přijelo vlivem nemocí a zranění v silně kombinované sestavě.

Turnaje se zúčastnili vítězové okresních kol Jihomoravského kraje. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin po třech. Skupinu A vyhrálo Gymnázium Polesného Znojmo před gymnazisty z Břeclavi a Boskovic. Ve skupině B zvítězili potenciálně nejsilnější brněnští fotbalisté z OA Kotlářská před gymnazisty z Ivančic a Vyškova. V souboji o třetí místo porazilo družstvo z Ivančic studenty Břeclavi 2:1.

Následné finále mezi Gymnáziem Polesného Znojmo a OA Kotlářské Brno, které přineslo tuhý a vyrovnaný souboj, skončilo bez branek, přičemž brněnský tým zahodil penaltu. Rozhodly tedy až pokutové kopy, kde bylo úspěšnější družstvo Gymnázia Dr. Karla Polesného Znojmo v poměru 4:2 a tím se stalo přeborníkem Jihomoravského kraje. Zajímavostí bylo, že vítězné družstvo Znojma nevstřelilo za celý turnaj žádnou branku ze hry (o vítězství ve skupině rozhodl vlastní gól Břeclavi), zároveň však žádnou branku nedostalo, takže nepoznalo hořkost porážky.

Mgr. Robert Procházka Gymnázium Dr. Karla Polesného, Znojmo