Okresní rada AŠSK Trutnov

34 školních sportovních klubů s 548 členy

Republikové finále v minifotbalu ovládli chlapci ze ZŠ Máj I v Českých Budějovicích

26. 10. 2022

V pondělí 24. a v úterý 25. října 2022 se to ve fotbalovém areálu Mlýnská v Blansku hemžilo mladými fotbalisty z celé České republiky. Školní sportovní klub při ZŠ TGM Blansko tam totiž pořádal republikové finále v minifotbalu chlapců v kategorii IV.

Hrálo se ve 4 skupinách po 4 týmech, kdy první dva týmy ze skupiny postoupily do bojů o 1.-8. místo, a třetí a čtvrtý tým ze skupiny postoupil do bojů o 9.-16. místo. Souboje o umístění se hrají vyřazovacím způsobem (play-off). Vítězem skupiny A se stala ZŠ E. Rošického z Jihlavy s 9 body a ze druhého místa postoupila ZŠ Máj I z Českých Budějovic. Skupinu B ovládli s 9 body chlapci ze ZŠ Sever v Hradci Králové a do bojů o finále je následovali chlapci ze ZŠ Edvarda Valenty z Prostějova. Skupinu C ovládli fotbalisté ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti a do bojů o další umístění s nimi postoupili i sportovci ze ZŠ Edisonova v Teplicích. A ve skupině D z 1. místo postoupil tým ZŠ Vladislava Vančury ze Zbraslavi a ze 2. místa chlapci ze ZŠ Příbram - Březové Hory.

Druhý fotbalový den pak patřil zápasům, ve kterých se chlapci utkali o konečné umístění. V napjaté atmosféře nakonec chlapci ze ZŠ Příbram - Březové Hory podlehli fotbalistům z Českých Budějovic a s výsledkem 0:1 skončili na druhém místě. Bronzová příčka patřila týmu ZŠ Vladislava Vančury ze Zbraslavi a 4. místo si odvezli chlapci ze ZŠ Edvarda Valenty z Prostějova.

Dvoudenní fotbalové klání doplnil i atraktivní doprovodný program, ve kterém nechybělo vystoupení Vaška Koláře, několikanásobného mistra světa, Evropy a ČR v biketrialu. Speciálním hostem turnaje byl Karel Jarůšek, český fotbalový funkcionář, bývalý vrcholový fotbalista a bývalý předseda představenstva FC Zbrojovka Brno. Ceny vítězům a zúčastněným předal Ondřej Paděra, který reprezentuje Českou republiku v malém fotbalu. S výběrem České republiky získal titul mistra Evropy i mistra světa.